Dnes je Sobota, 24.10.2020, meniny má Kvetoslava

Akcie 2019

Deň detí

detail detail detail

Medzinárodný deň detí je sviatok, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta a ktorého cieľom je upozorniť ľudí, na práva detí. Mestská polícia Pezinok v spolupráci so Sociálnym oddelením a so Spojenou školou Pezinok pri tejto príležitosti, strávila jeden pekný slnečný deň s deťmi Spojenej školy na ul. Komenského v Pezinku. Išlo už o 5. ročník dňa Detí, ktorý sa uskutočnil 30. mája 2019 kde si mohli deti vyskúšať rôzne zaujímavé športové disciplíny. Úvod bol zahájený ukážkami služobného psa „ Jack“, ktorého si deti mohli po ukážkach aj pohladkať. Následne si deti mohli vyskúšať svoju zdatnosť a vytrvalosť na stanovištiach, ktoré boli pre ne pripravené. Ako napríklad prekážková dráha, zhadzovanie pohárov a kužeľov loptičkou, riešenie rébusov, hádzanie krúžkov, strieľanie z kuše na terč. Nechýbali ani doplnkové atrakcie, ako možnosť vyskúšať si všetky pomôcky a pracovné vybavenie mestskej polície. Na záver sme si spoločne zaspievali známu pesničku od Michala Davida „ Pár přátel stačí mít“ a deti boli za svoje skvelé výkony odmenené ako inak, sladkosťami za ktoré ďakujeme p. Visvaderovi riaditeľovi TESCO Pezinok.

Mikuláš

Mikuláš 2019Dňa 6.12. 2018 organizovala Mestská polícia Pezinok už 11. rok, Mikulášskú akciu v Pezinku. Mikulášskú akciu začala mestská polícia v Pezinku realizovať v roku 2007 ako doplnkovú aktivitu k projektu „ Poznamím k hodnotnému životu“ Jej cieľom je vytvoriť s deťmi a ostatnými občanmi pozitívne vzťahy, aby naša činnosť nebola vnímaná len z represívneho pohľadu. Súčasne má charitatívny cieľ, nakoľko deti ale aj dospeláci počas zábavného programu, dostávajú okrem požehnania od sv. Mikuláša aj sladké darčeky od anjela. Rozprávkový čert plní preventívnu činnosť aj v tejto „uniforme“.

Cieľovími osobami sú deti ZŠ Na bielenisku, Cirkevná materská škola sv. Jozefa, MŠ Za hradbamy, MŠ Holubyho, žiaci Spojenej školy, Dom sociálných služieb a zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici a Dom sociálnych služieb Hestia( kde sú ľudia s osobitným postihom a zdravotným znevýhodnením),Zariadenie opatrovateľskej služby na Komenského ulici ale aj náhodne stretnutí občania a zamestnanci mestského úradu. Ročne obdaríme počas tejto akcie viac než 1000 detí i dospelých. Touto cestou by sa Mestská polícia Pezinok chcela poďakovať p. R. Hrabárikovi, riaditeľovi OC Tesco za sladkosti, ktoré nám poskytli pre deti , seniorov ale aj ostatných občanou Pezinka.