Dnes je Sobota, 24.10.2020, meniny má Kvetoslava

Akcie 2017

Detský tábor 2017

detail detail detail detail detail

Mestská polícia Pezinok organizovala tento rok už 15. ročník športovo-náučného tábora v termíne od 13.8. – 20.8.2017. Konal sa opäť v škole v prírode PIESOČNÁ v lokalite obce Moravský Svätý Ján v nádhernom prostredí západného Slovenska, v Záhorskej nížine medzi Malými Karpatmi a riekou Moravou. Tábor organizuje oddelenie prevencie kriminality ako preventívne predchádzanie nežiaducich javov u detí a mládeže. Sociálne problémy totižto v súčasnej dobe vyvolávajú potrebu intenzívnejšie a kvalitnejšie riešiť vzniknuté problémy a spoločenské prostredie dieťaťa je neustále podmieňované rôznorodými vplyvmi. Deti sa stretávajú aj s náročnými životnými situáciami, ktoré prinášajú a vyvolávajú vznik sociálno-patologických javov a preto jednou z najúčinnejších metód, ako riešiť problémy, je predchádzanie ich vzniku, zabraňovanie ich prehlbovaniu, prípadne zamedzovanie ich opakovaniu pomocou prevencie.

Tábor Mestskej polície Pezinok je projekt v ktorom ide o zámerne cielenú výchovno-vzdelávaciu činnosť, ktorá je zameraná na rozvoj a budovanie vlastnej zodpovednosti, prosociálnosť, učeniu sa základným životným hodnotám, ľudským právam a slobode, ochrane života a zdravia iných, ale aj vlastného. Úlohou je teda pochopenie a naučenie deti samostatnosti, dôstojnosti, zdravému sebavedomiu, úcte a sebaúcte, podnieteniu vlastnej sebareflexie, empatii.

Tábora sa tento rok zúčastnilo 65 detí vo veku 6 až 15 rokov, 6 táborových vedúcich, 1 zdravotník . V rámci spolupráce s Trnavskou univerzitou (pedagogickou fakultou), prišli vypomáhať z dôvodu „Priebežnej praxe“ tri študentky denného štúdia. Pre deti bol pripravený bohatý program ako rôzne športové aktivity, aktivity na rozvoj osobnosti, sociálno-psychologický výcvik a samozrejme besedy a prednášky zamerané hlavne na sociálno-patologické javy. Nechýbali ani tvorivé, náučné, logické, postrehové, vytrvalostné hry a taktiež hry len tak, pre zábavu. Deti si obľúbili najmä súťaže, za ktoré boli vďaka naším sponzorom štedro odmenené. Súčasťou týždenného tábora bolo samozrejme opekanie, kúpanie v bazéne, karneval a diskotéky, celo táborová hra hľadanie pokladu, detektívne pátranie po zlodejoch, metlobal a talent šou. Deti taktiež absolvovali celodenný výlet do starobylého kráľovského mesta Skalica, kde navštívili výrobňu pravého Skalického trdelníka. Deti sa dozvedeli ako sa taký trdelník vyrába a a mohli si jeho výrobu aj vlastnoručne skúsiť, súčasťou bola aj ochutnávka trdelníka. Následne navštívili lanový park „Tarzánia“ kde na lanových prekážkach vo výške korún stromov strávili celé odpoludnie a opäť mohli prekonávať vlastné hranice. Nakoľko masívne rozšírenie internetu a mobilnej komunikácie je závažnou otázkou, ale aj problémom ostatných rokov tretieho tisícročia, hlavným cieľom tábora bolo prioritne odpútanie detí od mobilov, počítačov, televízneho vysielania a videohier. Zámenou týchto moderných pokrokových technológií, bol pobyt v krásnej prírode, zábavné aktivity a spoznávanie nových kamarátov no nie virtuálne, ale osobne .

O tom, že tábor, ktorý organizovala mestská polícia Pezinok mal úspech, svedčia aj veľmi pozitívne ohlasy rodičov detí.

Sponzori detského športovo náučného tábora Mestskej polície Piesočná 2017

• TESCO Pezinok