Dnes je Sobota, 24.10.2020, meniny má Kvetoslava

Akcie 2015

Detský tábor 2015

detail detail detail detail detail detail

Mestská polícia Pezinok organizovala v termíne od 1.8.2015 do 8.8.2015 už 13. ročník detského športovo náučného tábora. Uvedený tábor mestská polícia realizovala v škole v prírode PIESOČNÁ v lokalite obce Moravský Svätý Ján v nádhernom prostredí západného Slovenska, v Záhorskej nížine medzi Malými Karpatmi a riekou Moravou. Tábora sa zúčastnilo 55 detí vo veku 6 až 13 rokov z Pezinských materských a základných škôl. Pre deti bol pripravený bohatý program zameraný hlavne na prevenciu pred nebezpečenstvami, ktoré hrozia deťom doma a na ulici. Nechýbali ani športové, tvorivé, náučné, logické, postrehové, vytrvalostné hry a taktiež hry len tak, pre zábavu. Deti si obľúbili najmä súťaže, za ktoré boli vďaka naším sponzorom štedro odmenené. Súčasťou týždenného tábora bolo samozrejme opekanie, kúpanie v bazéne, karneval a diskotéky. Ďalej nočná hra, kde si každé dieťa otestovalo svoju odvahu, celo táborová hra hľadanie pokladu, detektívne pátranie po zlodejoch, metlobal a Pevnosť Piesočná. Deti absolvovali výlety do okolitej prírody lužných lesov a nechýbal ani celodenný výlet do starobylého kráľovského mesta Skalica, kde si pozreli pamätihodnosti mesta a ochutnali „Skalický trdelník“. Následne navštívili lanový park „Tarzánia“ kde na lanových prekážkach vo výške korún stromov strávili celé odpoludnie. Najviac však deti zaujala súťaž v streľbe s luku, kuše a vzduchovky. Nakoľko masívne rozšírenie internetu a mobilnej komunikácie je závažnou otázkou ale aj problémom ostatných rokov tretieho tisícročia, hlavným cieľom tábora bolo prioritne odpútanie detí od mobilov, počítačov, televízneho vysielania a videohier. Zámenou týchto moderných pokrokových technológií, bol pobyt v krásnej prírode, spoznávanie a najmä nie virtuálna, ale osobná komunikácia s novými kamarátmi.

O tom, že tábor, ktorý organizovala mestská polícia Pezinok mal úspech, svedčia aj veľmi pozitívne ohlasy rodičov detí.

Sponzori detského športovo náučného tábora Mestskej polície Piesočná 2015

• „Ai sushi“ bar a reštaurácia
  • „Pasha lunch“ bar
  • „Bombón“
  • Predajňa Jabĺčiek Dodo fruit
  • Fax copy
  • ICE Crem
  • Cukráreň „Muffinka“
  • „Silvotech“ športová výživa
  • Lekáreň „šípka“
  • Dm drogéria
  • Pezinská mestská spoločnosť
  • Pekáreň „Bageta“
  • Porche Inter Auto spol. s.r.o
  • Víno Matyšák
  • 1.Lukostrelecký obchod Viničné

Ďakujeme!

Medzinárodný deň detí

detail detail detail detail detail detail

Medzinárodný deň detí je sviatok, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta a ktorého cieľom je upozorniť ľudí, na práva detí. Mestská polícia Pezinok spolu so Spojenou školou Pezinok pri tejto príležitosti, strávila jeden pekný spoločný deň s deťmi Spojenej školy na ul. Komenského v Pezinku. Dňa 29. mája si mohli deti vyskúšať rôzne zaujímavé športové disciplíny. Na šiestich stanovištiach boli pre ne nachystané hry, ako napríklad hľadanie rozprávkových postavičiek, hádzanie krúžkov, zhadzovanie kužeľov, alebo hod loptičkou do vedra a rôzne prekážkové dráhy. Nechýbali ani doplnkové atrakcie, ako maľovanie na tvár a možnosť vyskúšať si všetky pomôcky a pracovné vybavenie mestskej polície, vrátane majákov na služobných autách. Na záver boli deti za svoje skvelé výkony odmenené ako inak, sladkosťami a balónikmi.