Dnes je Nedeľa, 25.9.2022, meniny má Vladislav

Zákroky MsP

späť

Mestská polícia Pezinok musela privolať rýchlu zdravotnú pomoc

17.02.2020 | 18:26
Mestská polícia Pezinok musela privolať  rýchlu  zdravotnú  pomoc

Jednou z hlavných úloh Mestskej polície je spolupôsobenie pri ochrane obyvateľov pred ohrozením života a zdravia. Mestská polícia Pezinok často spolupracuje so zdravotníkmi rýchlej zdravotnej pomoci (RZP), čo ilustrujú aj niektoré prípady z posledného obdobia:

Dňa 09.02.2020 vo večerných hodinách bola hliadka MsP Pezinok privolaná na ul. Trnavská v Pezinku ku poranenému mužovi. Po príchode na miesto policajti zistili, že na zemi leží neznámy muž, ktorý značne krvácal z oblasti tváre a nosa. Bolo zistené, že sa jedná M.T., bytom Pezinok, ktorý v dôsledku epileptického záchvatu spadol na zem, pričom si spôsobil tržné poranenie v oblasti tváre. Hliadka MsP poskytla osobe prvotné predlekárske ošetrenie a uložila ho do stabilizovanej polohy. Na miesto bolo privolané sanitné vozidlo rýchlej zdravotnej pomoci, ktoré zraneného previezlo do nemocnice v Bratislave

Dňa 08.02.2020 v do­poludňajších hodinách bola hliadka MsP Pezinok privolaná na ul. Za hradbami v Pezinku. Po príchode na miesto bolo zistené, že na zemi leží neznámy muž. Šetrením na mieste bolo zistené, že sa jedná o Ľ.K., bytom Pezinok, ktorému počas jazdy bicyklom prišlo náhle nevoľno. Z uvedeného dôvodu si musel ľahnúť na zem. Na miesto sa dostavilo privolané sanitné vozidlo rýchlej zdravotnej pomoci. Zdravotný personál uvedenej osobe poskytol prvotné ošetrenie a následne ho previezol do nemocnice v Bratislave.

Dňa 07.02.2020 v po­poludňajších hodinách bola hliadka MsP Pezinok privolaná na stanicu ŽSR v Pezinku. Na mieste sa nachádzala neznáma mladá žena, ktorá hliadke MsP uviedla, že má psychické problémy, pričom nezrozumiteľne artikulovala a striedali sa u nej nálady. Následne sa policajtom priznala, že je pod vplyvom omamných a psychotropných látok. Jednalo sa o ženu bytom Tureň, ktorú sa pokúšala hliadka ukľudniť. Na miesto bolo privolané sanitné vozidlo rýchlej zdravotnej pomoci, ktoré menovanú previezlo na hospitalizáciu do nemocnice v Bratislave.

späť