Dnes je Pondelok, 25.5.2020, meniny má Urban

Zákroky MsP

Mestská polícia zadržala zlodeja bicykla

26.05.2015 | 10:42
Mestská polícia  zadržala  zlodeja  bicykla

S jarným počasím je na cestách vidieť čoraz viac cyklistov. Uvedený dopravný prostriedok okrem toho, že pozitívne pôsobí na zdravie človeka, je žiaľ, aj veľkým lákadlom pre zlodejov. Mestská, ako aj štátna polícia v ostatnom období zaznamenala v našom meste zvýšený počet krádeží bicyklov. Takáto nepríjemná udalosť určite zmení dobrí pocit z pohybu na bicykli, na zúfalstvo a hnev. Zlodeji svoju pozornosť zameriavajú najmä na bicykle v stojanoch. Vyhliadnu si bicykel, ktorý sa dá po krádeži následne speňažiť. Jedným z takýchto miest je aj železničná stanica, kde došlo k podobným krádežiam. Mestská polícia preto dlhodobo kamerovým systémom monitorovala tento priestor. Na odmenu v podobe chytenia páchateľa pri čine, nečakala dlho. Dňa 21.05.2015 v noč­ných hodinách spozorovala stála služba mestskej polície prostredníctvom kamerového systému pred železničnou stanicou neznámeho muža, ktorý sa správal podozrivo. V čase o 23,35 hodine táto osoba veľkými kliešťami prestrihla reťaz, ktorou bol zabezpečený odložený bicykel. Privolaná hliadka mestskej polície po krátkom prenasledovaní, zlodeja pomocou donucovacích prostriedkov obmedzila na osobnej slobode. Na miesto činu bola privolaná aj hliadka OO PZ Pezinok, ktorá s mestskou políciou spolupracovala pri predvedení osoby na útvar mestskej polície. Páchateľom majetkového deliktu je 29 ročný M.M., bytom Pezinok. Že sa nejedná o zlodeja amatéra, ale o „profesionála“ svedčí rôznorodé vlamačské náradie, ktoré mal počas služobného zákroku pri sebe. Po vykonaní procesných úkonov si z útvaru mestskej polície, páchateľa krádeže prevzalo OO PZ Pezinok. Aj kolegom zo štátnej polície mal vo veciach vyšetrovania spáchania ďalšej protiprávnej činnosti čo vysvetľovať.