Dnes je Pondelok, 25.5.2020, meniny má Urban

Zákroky MsP

späť

6.12.-8.12.2014

12.12.2014 | 12:40
bez obrázka

Dňa 6.12.2014 o 00,2­0 hod. zistila hliadka mestskej polície , že na Radničnom námestí leží na zemi neznámy mladý muž, ktorý pôsobí dezorientovane a má drobné poranenia tváre. Policajti požadovali od neznámeho muža vysvetlenie a snažili sa mu pomôcť. Neznámy muž začal hliadku najskôr hrubo verbálne napádať a následne aj fyzicky ohrozovať. Nakoľko sa agresivita neznámeho muža stupňovala a nereagoval na výzvy policajtov , boli nútení obmedziť mu osobnú slobodu a v putách ho predviesť na útvar MsP Pezinok. Na útvare MsP bola zistená totožnosť muža, jednalo sa o Ľubomír K., 21 rokov, bytom Turčianske Kľačany. Nakoľko osoba javila znaky požitia alkoholu a aj návykových látok, nekoordinovane sa správala, snažila sa hádzať o zem a narážať o stenu, bola privolaná RZP, ktorá ho previezla na vyšetrenie do nemocnice v Bratislave. Vo veci pokračuje objasňovanie. (ilustr. foto)

Dňa 06.12.2014 o 13,5­0 hod. preverovala hliadka mestskej polície oznámenie Krajského operačného strediska HZZ Bratislava, že na ul. Malacká cesta v Pezinku vo viniciach , je nahlásený občanom nález ortuti v bandaske. Nakoľko nález nebezpečnej látky potvrdili zasahujúci príslušníci HZZ Pezinok, bol na miesto nálezu privolaný aj primátor mesta Mgr. Oliver SOLGA. Na mieste boli následne vykonané opatrenia na zabezpečenie a uskladnenie nebezpečnej látky jednotkou HZZ z Bratislavy, ktorá ortuť prevzala.

Dňa 08.12.2014 prijala MsP Pezinok oznámenie pani E.J. , bytom Pezinok vo veci podvodu , ktorý mal byť spáchaný voči jej dcére E.J. , 27 r., bytom Pezinok, v súčasnej dobe zbavenej svojprávnosti. Podvodu sa mal dopustiť M.K. , bytom Pezinok tým, že dcére predal nefunkčný osobný TABLET neznámej značky, začo zinkasoval sumu 30 €. Nefunkčnosť zariadenia bola poškodenou zistená až doma. Nakoľko predávajúci nevrátil utŕženú finančnú hotovosť s odôvodnením, že peniaze už minul, bolo voči nemu zahájené objasňovanie priestupku proti majetku.

späť