Dnes je Streda, 8.12.2021, meniny má Marína

18. ročník Branno-športového dňa

09.07.2021 | 10:44

Mestská polícia Pezinok v spolupráci s odd. Školstva a sociálnej starostlivosti MsÚ Pezinok, zorganizovali dňa 16.06.2021 vo viniciach v časti Kejda /lokalita vinohradnícky domček „Celestín“/ 18. ročník Branno-športového dňa, ktorého sa zúčastnili deti z pezinských základných škôl.

Cieľom Branno-športového dňa bolo

• * Súťažnou formou motivovať žiakov a budovať tím, posilňovať kolektív, rozvíjať strategické myslenie, rozvíjať morálno-vôľové vlastnosti a prispievať k ich aktivite.
  • * Zvyšovať odolnosť organizmu pobytom v prírode a vytvoriť u žiakov pozitívny vzťah k prírode a pohybovým aktivitám.
  • * Viesť žiakov k ochrane životného prostredia.
  • * Upevniť vzťahy Mestskej polície a žiakov.

V rámci branno-športového súperenia si deti zmerali sily v športových a vedomostných zručnostiach ako napríklad beh cez prekážky, prácu z buzolou, riešenie rôznych rébusov. Súčasťou dňa bola taktiež hra „Čo nepatrí do prírody“, ktorá bola zameraná na vyzbieranie a triedenie odpadu. Jednotlivé aktivity boli následne vyhodnotené a deti boli odmenené vecnými cenami a sladkosťami.