Dnes je Utorok, 19.10.2021, meniny má Kristián

Oznamy

späť

Sviatok všetkých svätých

27.10.2014 | 10:25
bez obrázka

Opäť po roku sú tu „Dušičky“ sviatok Všetkých svätých a Pamiatka zosnulých. Čas, kedy všetci spomíname na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Cintoríny sa v tomto období zapĺňajú návštevníkmi viac ako zvyčajne. No a medzi návštevníkmi aj potenciálny páchatelia priestupkov a trestných činov. Preto Mestská polícia v Pezinku vyzýva všetkých občanov k spolupráci, aby svojím konaním prispeli k znižovaniu kriminality v našom Meste

„Bohužiaľ musíme konštatovať, že každoročne sa vyskytujú prípady krádeží na cintorínoch a v ich okolí. Aj z tohto dôvodu Mestská polícia v Pezinku v tomto období zvýšila počet policajtov, ktorí budú hliadkovať na všetkých cintorínoch v Pezinku. Budú dbať na bezpečnosť návštevníkov cintorínov a pokojný priebeh týchto sviatkov.

Príručné tašky, kabelky s osobnými vecami neodkladajte na hroboch a nenechávajte ich bez dozoru. Majte ich vždy na očiach! Zlodejovi stačí naozaj len malá chvíľka vašej nepozornosti.

Hlavne starší ľudia, ak sa to len trošku dá, nechodievajte na cintoríny sami. V žiadnom prípade, si v odstavenom vozidle nenechávajte cennosti, doklady, elektroniku ani iné veci. Vozidlo po opustení riadne uzamknite. Nezabúdajte! Príležitosť robí zlodeja a sú medzi nami i takí, ktorí takéto príležitosti priam vyhľadávajú!

Nezabúdajte tiež na svoju bezpečnosť na cestách a v ich blízkosti dodržiavajte zásadu „vidieť a byť videný“ používajte na svojom oblečení „reflexné prvky“

späť